25η Μαρτίου 1821

IMG_1768Η Στ΄τάξη του σχολείου μας με πολύ μεράκι ετοίμασε και μας παρουσίασε τη γιορτή για την επανάσταση της 25ης Μαρτίου.Μέσα από κείμενα. ποιήματα,  τραγούδια και παραδοσιακούς χορούς ξετυλίχθηκαν τα γεγονότα της μεγάλης εθνικής μας εξέγερσης που οδήγησε στην απελευθέρωση του γένους.

IMG_1771 - Αντιγραφή

Έλεγχοι β΄ τριμήνου

Σας ενημερώνουμε ότι την Τρίτη 22 Μαρτίου 2016 και ώρα 14:00 θα δοθούν οι έλεγχοι προόδου του Β΄τριμήνου στους μαθητές των  Γ΄, Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων.

Για τους μαθητές των Α΄και Β΄ τάξεων θα γίνει ενημέρωση σχετικά με την πρόοδο τους την ίδια ημέρα και ώρα.

6 Μαρτίου:Πανελλήνια μέρα κατά της σχολικής βίας.

IMG_1047

Με αφορμή τη σημερινή μέρα τα παιδιά συζητούν, προβληματίζονται και εκφράζονται δημιουργικά

φωνάζοντας <<ΟΧΙ>> στη  βία.

Θέλουμε ένα σχολείο και μια κοινωνία που επικρατεί η αγάπη. η συνεργασία και η αλληλεγγύη.