Φωτογραφίες από το θεατρικό της Στ΄

Θεατρικό Στ΄ τάξης

Πρόσκληση

Αποχαιρετώντας το Δημοτικό, οι μαθητές της Στ΄ τάξης του 8ου Δημοτικού Σχολείου σάς προσκαλούν να ακολουθήσετε έναν μαύρο αξιωματικό και μια λευκή βασίλισσα  σ΄ ένα μαγικό αλαργινό ταξίδι στο περιγιάλι των ονείρων, σε ανθοστόλιστα λιβάδια, σε χρυσαφένιες θημωνιές κοντά στου ουράνιου τόξου την  εφτάχρωμη πύλη. Η θεατρική παράσταση «Οι δραπέτες της σκακιέρας» του Ευγένιου Τριβιζά θα πραγματοποιηθεί στις 13/Ιουνίου και ώρα 8:30 μ.μ. στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας.

Επίσκεψη στη Δημοτική βιβλιοθήκη

Με αφορμή την ενότητα της Γλώσσας “Στη βιβλιοθήκη”, η Α τάξη του σχολείου  μας επισκέφτηκε  τη Δημοτική βιβλιοθήκη.  Εκεί  οι μαθητές είχαν  την ευκαιρία  να ξεφυλλίσουν διάφορα  βιβλία,  να φτιάξουν  τους δικούς  τους σελιδοδείκτες και να γίνουν μέλη της Δανειστικής βιβλιοθήκης.