Πρόσκληση

Η Σχολική Σύμβουλος της 63ης  Περιφέρειας Πειραιά, κα Αικατερίνη Ριζάκη , ο Σύλλογος Διδασκόντων και ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων σας προσκαλούν στην εκδήλωση που θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 1 Φεβρουαρίου 2016 και ΄ώρα 6.00 μ.μ. στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου με με θέμα:<<Συνεργασία σχολείου και οικογένειας για τη θέσπιση κανόνων και ορίων στους μαθητές>>.

To μήλο της Έριδας

Οι μαθητές της Γ΄τάξης στο μάθημα της Ιστορίας διάβασαν τον μύθο για το μήλο της Έριδας και δραματοποίησαν την Ιστορία φτιάχνοντας τους δικούς τους διαλόγους.

Σύλλογος γονέων και κηδεμόνων 2016

Μετά τις εκλογές της 21ης Δεκεμβρίου 2015 η σύσταση του νέου Δ.Σ. του συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 8ου Δημοτικού Σχολείου Κερατσινίου έχει ως εξής:

ΠΡΟΕΔΡΟΣ: Λαρόζας  Στέφανος

ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: Αστριδάκη -Γιαννέ  Αθανασία

Γ.ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: Μπαξεβάνη- Δελημαργά  Πολυάνθη

ΕΙΔ.ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ: Κοντραφούρη-Τριχιά  ΄Αννα

ΤΑΜΙΑΣ: Αντωνάκος Κωνσταντίνος

ΜΕΛΟΣ:Μπατζάκα Λευκή

Θέλουμε να σας ευχαριστήσουμε για τη συμμετοχή σας στις εκλογές και να σας ενημερώσουμε πως θα είμαστε δίπλα σας στα προβλήματα και τις απορίες σας στις ακόλουθες ημέρες και ώρες:

Δευτέρα:18:00-20:00

Τρίτη ::18:00-20:00